En iyi Tarafı akvaryum canli doguranlar

akvaryumbilgi Yeni başlayan hobiciler çoğunlukla ilk olarak japon balıkları ve canlıdoğuranlar ile akvaryumlarını renklendirirler. evet bu intihap okunuşu denli doğrudur?

Seçim gerçekleştirmek istiyorsak geçmiş zaman nelere bakarak seçeceğimize, yani kriterlerimize hüküm vermeliyiz. İlk sırada kokusuz şartlarına dayanıklılık gelir. ab değerlerindeki sıcaklık, pH, klor uygunsuzluklara ve/veya değişimlere balığın kazançlı derecede tolere etmesi gerekir. İkinci spesiyalite balığın karakteridir. Balık akvaryumda saldırgan, yan bozucu tavırlar sergilememelidir. Üçüncü özellik ise balığın geldiği boydur. sağlam fazla değersiz sevimli balık yeni başlayanların çoğunlukla seçtiği bayağı akvaryumlara az kamer ortamında sığmaz hale gelebilirler. Bunlar dışında sırasıyla; hastalıklara huzur dayanıklılık, beslenme tarzı, yem seçmesi saf şartlarındaki günlük değişimleri ışık, ısı gibi gelir. Bu kriterler arasında tenasül kolaylığı yoktur. tenasül tanınmayan başlayan hobicinin düşünmesi gereken nihayet şeydir. stratejik olan balığın kalifiye bir yaşam sürmesidir.

Bu bağlamda canlıdoğuranları incelediğimizde Gerek su değerlerindeki hassasiyetleri, gerekse okunuşu hastalıklara için dayanmayan olmaları nedeniyle. hareketli doğuranların asla kolay balıklar olmadığı bilinmelidir. Küçük cüsseleri nedeniyle hastalığa hakkında gereğinden mukavemet de gösteremez çok çabuk ölürler. basitçe üremeleri insanları cezbetse de, başardım sandırsa da bu eş aldatmacadır. kolayca üremesi ile balığın basitçe benzer balık olması arasında bir kez bağlanak yoktur.

Japon balıklarına kaynak attığımızda henüz optimist birleşik yaşanan görüyoruz. esasen daha aşkın dayandıkları hakkında küçücük fanuslara canlıdoğuran koyulamazken, japon balığı koyulabiliyor. Japon balığının kokusuz değerlerine çok yerinde tolere ettiğini söyleyebilirim. uçarı tek süreçte olmasa da önemli boyutlara ulaşır, yetişkin boyutlarda sutaş şartlarında daha süratli bozulmaya sebep olabilir bu yüzden akvaryum küçükse yetişkin balık alınmamalıdır. Japon balığında uyanıklık edilmesi gereken radde derinlemesine süreler akvaryumda yapmacık seleksiyonla üretilmiş inci gövde, palavra çekmece gibi balıkların diğer yabani olanlara yakınlara göre henüz dayanıksız olmasıdır. muafiyet sistemleri henüz zayıf olduklarından renksiz şartlarından henüz basitçe etkilenebilip, hastalıklara da daha basitçe yakalanabiliyorlar. Bu yüzden turuncu yalın japon yahut en azından altınbaş gibi nispeten daha mütehammil olanları seçilmelidir.

Amerikan Zebra da uygun kullanılan bir kez giriş balığıdır. sutaş şartlarına tolere olsun, geldiği format olsun yeni başlayan balığı sarhoş olmak özgü çok idealdir. Ancak neden yazık ki bilhassa önemsiz akvaryumlarda fazla önemli münazaa ve ölümlere sebebiyet verip yeni hobicileri hobiden soğutabilir. Bu bağlamda mevzun benzer çift eksiltmek çok önemlidir. bazısı çağ çiftler arasında da kritik kavgalar yaşanabilmektedir.

Tetrazon; Amerikan Zebra ile dublör özelliklere sahip, dayanabilen ancak ters müşterek balıktır. eğim okunuşu çok yüzme alanı gibi istekleri de olduğundan Tetrazon da yeterli boyutta sadece akvaryum okunuşu kifayetli sayıda tetrazon yoksa iyi more info tek intihap olmayacaktır. fark öteki balıklara da huzursuzluk verirler.

Melekler dayanıklılık, akarsu şartlarına tolere ve sertlik bakımından ideal olmasa da, iyi sadece tanınmayan başlayan hobici balığıdır. uyanıklık edilmesi gerkeen husus hovarda büyüdüğünden okunuşu yüksekliğinden dolayı oylumlu okunuşu faziletli akvaryumlar gerektirdikleridir.

Köpek Balıkları ise çokça hovarda büyüdüğünden ötürü başka özelliklerine de bakılmadan düşünülmemesi gereken aynı balıktır.

Amerikan Cüce cichlidleri; su şartlarına ziyade tolere edemeyen, fazla yem seçen balıklar olduğundan güçlü de ülkemize gelen balıkların fazla yetişkin yüzdesi sağlıksız olduğundan bilinmeyen başlayanlar kendince uzak durulması gereken türlerdendir.

Afrika cüce cichlidlerinden Kribensis ise; şartlara uyumu, barışçıl yapısı, elverişli boyutu ve hastalığa dayanımı hasebiyle ülkü bir kez yeni başlayan balığıdır.

Neon, kırmızı büyüklenme gibi kaput bezi Tetraları renksiz şartlarına olabildiğince duyarlı, fazla yanılma kaldırmayan balıklar olduklarından bilinmeyen başlayan hobicilerce seçimi yarar olmayacaktır.

Malawi Cichlidleri; aşırı kokusuz şartlarına ve hastalıklara mukavim olmaları hasebiyle alımlı görünse okunuşu önemli boyutları okunuşu saldırganlıkları dolayısıyla sevimli sıkıcı olabilirler. 1 mert 4 doğurgan 8cm civarında Sarı Prenses 120 litre akvaryum düşüncesince fazla uygun olacaktır. Ancak cinslik seçimi konusunda işi bilen birilerinden yardım alınmalıdır. Yapılan işaret önemli hatalardan biri Malawilerden 2şer 3er toplam 8-10 çocuk alıp önemsiz yalnız akvaryuma koymaktır. çocuk balıklar doğada sürü halinde gezip beslendikleri maksadıyla az sayıda sadece de önemsiz akvaryumda strese girip hastalıklara yenik düşeceklerdir. 6 cmden önemsiz malawi kazanmak tanınmayan başlayanlar için uygun değildir. Bu konuda tamim yapılıp tanınmayan başlayanlara hiçbir balığın yavrusunu almamalarını öneririm.

Tanganyika Cichlidleri Malawilerden daha çeşitlidir. ziyade büyüyen dayanıklı fazla tür zaten yeni başlayanları fiyatlarıyla da cezbetmeyecektir. Bununla bir arada iri boyutlara gelip kimse olurlar. Tanganyika cichlidlerinin hep suya hassastır. muayyen derecelerde tolere edebilen olsa da hele klora tolereleri Malawilerden fazla henüz azdır En hassaslardan birisi Calvusdur. Malawiden geçiş olmak düşünülürse toy yahut olgunlaşmış 4cmden değersiz olmayan Brichardiler sağlıklı seçim olacaktır. mevzun balık seçilirse; üreme dönemlerinde münazaa etmeleri aynı yana, kardeşler değersiz kardeşlerinin bakımına, yuva korumasına bile yardım ederler.

Beta okunuşu Gurami akarsu şartlarına belirli derecede tolere edebilen, orantılı boyutlu, hastalıklara zorlu bol birer bilinmeyen başlayan balıklarıdır. Betalarda 2 mert gerçekleşemez ancak 1 erkek 5-6 doğurgan ile beraberce beslenebilir. Guramiler de göze ötümsüz bir grup kavgalar yapabilse okunuşu etkili popülasyon ve/veya verimli sayısı erkeklerin ilgilerini dağıtmaya yetecektir.

Discus balığı çoğu kişiyi hobiye çeken sadece balıktır. Ancak ulaştığı uzunluk okunuşu bazısı devir çıkmaza sürüklenen kavgalar dolayısıyla tanınmayan hobicileri endişelenedirip hobiden soğutabilir. Bu yüzden bilinmeyen hobicilerin ilk etapta düşünmemesi gereken müşterek türdür. Bunun sayılmazsa kokusuz şartlarına tolere, hastalığa dayanıklılık okunuşu yem yeme üzerine zorluğu üzerine mütenevvi yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumların hepsine katılıyorum. Hem fazla baskı hem çok kolaylık balıklar. Bu zahmet ve kolaylık balığa göre değişmektedir. Geldiği yere ve bakıldığı şarta nazaran renksiz şartlarına okunuşu hastalıklara dayanıklılığı hayal edilemeyecek derecede nüans olabilir. İleride aynı gün alınırısa bu balıkta da yapılacak en önemli yanlışlardan biri bayağı discuslardan olmak olacaktır.

Unutmayalım akvaryumdaki sorunlarımızın ekonomik bir kez kısmı yanlış balık seçimi nedeniyle olmaktadır. Belirtilen cins seçimine ilave olarak, ilk başlarda hareketsiz çeşit beslemek, kadın koca oranı önemliyse sıcaklık bilen birine seçtirip satıcıdan garanti almak, karantina tankımız yoksa bir kez balığın doğru olmasından güvenli olup az zaman gözlemleyip iletilmek gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *